Lai istabas augi augtu veselīgi un skaisti, tiem nepieciešama vien pamata aprūpe – regulāra laistīšana, barošana un savlaicīga pārstādīšana. Par to, kad un pēc kādām pazīmēm noteikt, ka augam nepieciešama jauna augsne, uzzināsiet turpmākajā tekstā.
Galvenie pārstādīšanas iemesli
Viens no iemesliem, kāpēc augus nepieciešams pārstādīt, ir sakņu sistēmas augšana. Tajā pašā laikā ne visiem augiem saknes aug ātri, un tos nepieciešams pārstādīt. Tas ir tāpēc, ka augsnei, kurā augi aug, ir noteikts derīguma termiņš.
Pastāvīgas laistīšanas dēļ barības vielas laika gaitā tiek izskalotas, turklāt tās pastāvīgi uzsūc pats augs. Tāpēc zieda augšana palēninās, samazinās tā imunitāte, kas izraisa dažādas kaites. Rezultātā jūs varat vienkārši zaudēt savu iecienīto ziedu, ja to nepārstādīsiet.
Kad pārstādīt
Augus pārstādiet reizi gadā, sākoties pavasarim. Palielinoties dienas gaismas stundu skaitam, aktivizējas augšanas procesi. Un tieši šajā laikā jauns podiņš un porcija svaigas augsnes būs visnoderīgākā, un stress ir mazāk traumatisks.
Bet kurš ir optimālais pārstādīšanas laiks un mēnesis? Plus kādi triki jāievēro? Par to vairāk raksta otrā daļā!
Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk
Tevi noteikti interesēs
- Kļūdas, kas nekad neļaus iegūt labu tomātu ražu siltumnīcā – dažreiz sliktas ražas vaininieks ir blakus augošs krūmsby Anna Kalniņa
- Temperatūra, pie kuras gurķus, tomātus un papriku var stādīt atklātā zemēby Anna Kalniņa
- Dārzkopju padomi, kā pareizi rūpēties par petūnijām – tās visu vasaru ziedēs sulīgiem ziediemby Anna Kalniņa